Wygodne, ładne, modne, oryginalne, innowacyjne – to tylko kilka haseł, o których producenci mebli myślą codziennie. Kolejne to: konkurencja, kontrakt, nowe rynki zbytu. Czasem jest wielki sukces, częściej tylko próby zdobycia dobrej pozycji w branży meblarskiej. Na sukces składa się wiele czynników, jednak, gdy brakuje choćby jednego, trudno rozwinąć skrzydła, wyjść poza dotychczasowe ramy, zdobyć uznanie, zostać zauważonym i docenionym. Są profesjonaliści, którzy odnieśli sukces, wiedzą, jak go zdobyć i utrzymać, i chcą tą wiedzą się podzielić. Chcesz ich posłuchać?
Aplikuj do projektu ,,Design to dobre dla MSP” i pracuj z najlepszymi ekspertami, jak m.in.:
dr Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, właścicielka firmy DESIGN BY PL, współpracownik „MONITOR Magazine”, „Wysokie Obcasy Extra”, „Design Alive”, „ELLE Decoration”, „Dobre Wnętrze”. Anna Łoskiewicz-Zakrzewska, designerka, jako Art Director wprowadziła na polski rynek markę „Play” oraz stworzyła reklamę „Kinder Bueno” z piosenką Amandy Lear.
Zofia Strumiłło-Sukiennik, projektantka mebli, w roku 2003 wygrała konkurs IKEA, którego rezultatem były dwa wdrożone projekty.
Do projektu „Design to dobre dla MŚP” może przystąpić 10 producentów mebli, których udział w inicjatywie będzie dofinansowany do 85% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Przedsiębiorcy w ramach projektu otrzymają m.in. Opracowanie nowego projektu wzorniczego, w tym:
- analizę potencjału wzorniczego przedsiębiorstwa, ocenę aktualnego stanu wykorzystania wzornictwa przez przedsiębiorcę oraz ocenę sytuacji rynkowej przedsiębiorcy,
- warsztat wprowadzający, który przedstawi model biznesowy przedsiębiorcy i wyznaczy kierunek ulepszenia modelu,
- warsztat podsumowujący, którego celem będzie wytyczenie potencjalnych kierunków rozwoju. Nowy projekt wzorniczy w ramach współpracy z jednym z czołowych polskich projektantów:
- wspólne wypracowanie potencjalnych pomysłów i rozwiązań do opracowania nowego projektu wzorniczego,
- opracowanie i weryfikacja prototypu. Wsparcie komunikacyjne i marketingowe,
- opracowanie strategii komunikacji powstałej kolekcji mebli / mebla,
- warsztat lub wykład z ekspertem z pozycjonowania marki, innowacji w obszarze relacji i komunikacji z klientem w oparciu o potrzeby użytkowników, z pracy z trendami, tworzenia modelu biznesowego i brandingu,
- opracowanie identyfikacji wizualnej nowej marki produktów (branding nowej marki, zmiany w dotychczasowej identyfikacji firmy, zmiany na stronie www) oraz materiałów wspierających sprzedaż np.: katalogu nowych produktów.
Zapewnienie udziału przedsiębiorców w targach branżowych:
- Udział w międzynarodowych targach Maison et Objet, Paris, IX.2019, jednym z największych targów branżowych w dziedzinie wystroju wnętrz, na którym planowanych jest 100.000 odwiedzających. Co daje uczestnikom projektu możliwość dotarcia do klienta biznesowego i indywidualnego.
- udział w międzynarodowych targach Wnętrz Warsaw Home Expo Warszawa – Nadarzyn, X.2019, to obecnie największe targi wnętrzarskie w Polsce, które dają możliwość dotarcia do klienta biznesowego i indywidualnego,
- rezerwację przestrzeni wystawienniczej,
- produkcja wystawy oraz materiałów promocyjnych,
- organizacja wyjazdu.
Chcesz wiedzieć więcej o projekcie? Zarejestruj się na spotkanie informacyjne w Lublinie, Olsztynie lub Białymstoku. Na spotkaniach wystąpią znani i cenieni eksperci z dziedziny designu, Dr Krystyna Łuczak-Surówka, która opowie o budowaniu konkurencji marki poprzez design, Anna Łoskiewicz i Zofia Strumiłło-Sukiennik zdradzą tajniki nowoczesnego procesu projektowania produktów i owocnej współpracy z projektantem, natomiast Małgorzata Płoska przybliży projekt „Design to dobre dla MŚP” oraz warunki udziału w nim.
Terminy spotkań lokalnych:
Olsztyn
Termin: 27 czerwca 2018 r.
Miejsce: Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie, przy ulicy Jagiellońskiej 91a
Czas: 11:00 – 14:00.
Zgłoszenia: przyjmowane są do 25.06.2018 r. na adresy: een@wmarr.olsztyn.pl
lub designtodobre@wpwim.pl , tel.: + 48 735 389 215.
Partnerzy spotkania: Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur, Enterprise Europe Network działający przy Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie, Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów działające przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego serdecznie zapraszają na spotkanie dotyczące możliwości udziału w projekcie.
Białystok
Termin: 29 czerwca 2018 r.
Miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, sala Transferowania
Czas: 14:00 – 16:00
Zgłoszenia: przyjmowane do 27.06.2018 r. na adres: : een@pffr.pl, tel.: + 48 735 389 215.
Partnerzy spotkania: Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur, Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, Białostocki Park Naukowo- Technologiczny.
Lublin
Termin: 25 czerwca 2018 r.
Miejsce: Lubelskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Lubelskiej, ul. Nadbystrzycka 38h, 20-618 Lublin, Budynek – Spichlerz.
Czas: 10:00 – 13:00.
Zgłoszenia: przyjmowane do 22.06.2018 r. na adres: citt@pollub.pl , tel.: + 48 735 389 215.
Partnerzy spotkania: Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Lubelskiej, Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur.
W razie pytań, zapraszamy do kontaktu:
tel. 735 892 215 lub 888 702 880
e-mail: designtodobre@wpwim.pl
Projekt „Design to dobre dla MŚP” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój wdrażanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, oraz ze środków pochodzących z programu COSME na
lata 2014-2020 oraz ze środków budżet państwa w ramach dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju.
Całkowita wartość projektu to prawie 2,5 mln złotych.
Informacja prasowa
Zostaw komentarz