Pożyczki pozabankowe nie są już produktem dla tych, którym bank odmówił finansowania. Dziś w wielu sytuacjach okazują się doskonałą alternatywą dla kredytów. Kiedy wybrać jedną z nich?
Jeszcze niedawno klienci, którzy decydowali się na zaciągnięcie kredytu bankowego rzadko byli zainteresowani ofertą firm pożyczkowych. Dziś jednak sytuacja w sektorze pozabankowym całkowicie się zmieniła. Same pożyczki zaś coraz częściej okazują się produktem zupełnie innym od tego, którzy dotąd kojarzyliśmy z klientami wykluczonymi z systemu bankowego.
Zmiany w branży najłatwiej zauważyć korzystając z porównywarek chwilówek, takich jak Chwillowki.pl, oraz pożyczek ratalnych, które zbierają w jednym miejscu oferty różnych firm z sektora pozabankowego. Rosnąca popularność i zaufanie do firm pożyczkowych jest wynikiem kilku czynników – między innymi podniesienia standardów obsługi klienta, różnorodności oferty oraz atrakcyjnych warunków. To wszystko sprawia, że ich oferta coraz częściej staje się alternatywą dla kredytów bankowych.
Kiedy pożyczać w banku?
Nie zawsze jednak pożyczki pozabankowe będą lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny kredyt. Pomijając fakt, że w sektorze pozabankowym nadal brakuje odpowiedników niektórych produktów finansowych (na czele z kredytami hipotecznymi), oferta banków jest pod pewnymi względami bardziej opłacalna. Niższe koszty kredytów są wynikiem niewielkiej szkodowości, która z kolei bierze się z wyższych wymagań przy ocenie zdolności klientów. Na kredyt bankowy warto zdecydować się gdy:
-
dysponujemy odpowiednią zdolnością kredytową – posiadamy źródło stałych i pewnych dochodów, mamy dobrą historię i mało zobowiązań do spłacenia;
-
szukamy finansowania na dłuższy czas – w sektorze pozabankowym właściwie nie znajdziemy pożyczek z okresem kredytowania dłuższym niż 48 miesięcy;
-
nie przeszkadzają nam rozbudowane procedury – składając wniosek w banku, musimy liczyć się z tym, że jego wypełnienie może sprawiać pewne problemy, a jego rozpatrzenie nie będzie szybkie;
-
wnioskujemy o wysoką kwotę – pozabankowe pożyczki ratalne praktycznie nigdy nie dotyczą sum większych niż 25 tysięcy złotych. Najczęściej zaś oscylują wokół 5-10 tysięcy.
Oferta firm pożyczkowych
W przeciwnym wypadku lepszym rozwiązaniem może okazać się pozabankowa pożyczka ratalna. To rozwiązanie równie bezpieczne, co kredyt, bo działalność firm pożyczkowych reguluje między innymi Ustawa o kredycie konsumenckim – ta sama, której podlegają banki udzielając kredytów gotówkowych.
Chyba najważniejszym argumentem przemawiającym za wzięciem pożyczki pozabankowej są wymagania dużo niższe niż w przypadku kredytów bankowych. Szanse na otrzymania tego typu finansowania mają osoby pracujące na umowach cywilno-prawnych, renciści, emeryci oraz utrzymujący się z zasiłków socjalnych. Firmy pożyczkowe nie wymagają ponadto dochodów tak wysokich, jak banki.
Na ofertę firm z sektora pozabankowego warto też zdecydować się ze względu na wygodę i szybkość. Wniosek o pożyczkę możemy złożyć przez internet, a większość pożyczkodawców nie wymaga dołączania do niego zaświadczeń potwierdzających dochody – wystarczy oświadczenie lub wyciąg z konta. Wnioski można składać o każdej porze, a w dzień powszedni decyzję często otrzymujemy nawet już po kwadransie.
Artykuł sponsorowany powstał dzięki Chwillowki.pl
Zostaw komentarz