Czym tak właściwie jest oprogramowanie do wag?
Jest to dedykowany software, którego rola jest bardzo prosta: ma zautomatyzować proces ważenia, a przy okazji ułatwić Ci wykonywanie jak największej liczby zadań, z jakimi każdego dnia mierzysz się w firmie. Można tu wskazać na fakturowanie, generowanie raportów czy analizowanie stanów magazynowych.
Szczególną uwagę warto poświęcić tzw. zakresowi ważeń. Różne firmy podchodzą do tej kwestii na wiele sposobów. Można więc stwierdzić, że taki program wagowy musi być przede wszystkim uniwersalny. Powinien więc wspierać ważenia:
- z ręki,
- pojedyncze,
- podwójne,
- wielokrotne,
- usługowe,
- na sztuki,
- z wagi paletowej.
Dlaczego to tak ważne? Ponieważ dzięki tak szerokim opcjom wyboru zyskujesz pewność, że aplikacja sprawdzi się także w Twojej firmie. Bez względu na to, czy prowadzisz lokalną spedycję dla jednego dużego klienta, czy produkujesz złączki, które wysyłane są na tony po całej Europie. Przykładem firmy, która tworzy takie uniwersalne oprogramowanie wagowe jest GS Software.
Komu przyda się program do wag?
Wbrew pozorom jest to rozwiązanie niezwykle uniwersalne, które świetnie odnajduje się nie tylko w firmach transportowych. Skorzystają też podmioty, które świadczą usługi komunalne dla samorządów, a nawet firmy budowlane czy te, które zajmują się organizacją transportów zbóż czy pożywienia.
To właśnie ta uniwersalność, w połączeniu z szeregiem dodatkowych rozwiązań sprawia, że oprogramowanie od GS Software jest tak chętnie wybierane przez przedsiębiorstwa z wielu różnych obszarów rynku.
Kluczowe cechy oprogramowania wagowego na 2024 rok
Słowo klucz to bez wątpienia uniwersalność. Aplikacja musi być w pełni zgodna z modelem wagi, jaką masz w firmie. Nawet niewielkie rozbieżności między odczytem a realną wagą ładunku mogą mieć gigantyczne konsekwencje – zarówno podczas rutynowej kontroli drogowej, jak i podczas odprawy celnej poza krajami Unii Europejskiej.
Profesjonaliści, jak GS Software, stają tutaj na wysokości zadania i w cenie zakupu obiecują też darmową optymalizację aplikacji, gdyby okazało się, że waga, jaką masz w firmie, nie jest jeszcze obsługiwana. To ogromny atut, którego nie należy bagatelizować.
Wśród innych funkcjonalności, które z pewnością docenisz w 2024 roku, warto wymienić:
- szybki dostęp do wykonanych ważeń,
- możliwość wydruku kwitów oraz tryb szybkiego podglądu,
- wbudowany generator raportów,
- możliwość eksportu plików w popularnych formatach, jak .csv.
Przyszłością każdej nowoczesnej aplikacji są oczywiście moduły. Im jest ich więcej, tym lepiej dla Ciebie. Dlaczego? Ponieważ na liście z pewnością znajdziesz rozwiązanie, które wpisze się w profil Twojej działalności gospodarczej – bez względu na to, czy będzie to zarządzanie bazą pracowników, czy fakturowaniem.
Mimo tego, że nowoczesne komputery mają imponującą moc obliczeniową, zwróć też uwagę na to, czy program do wag, jaki wybierasz, nie ma zbyt wygórowanych wymagań sprzętowych. Na magazynach wciąż można znaleźć wiekowe, leciwe komputery PC – dobrze byłoby mieć pewność, że i one bez trudu poradzą sobie z obsługą aplikacji.
Zostaw komentarz