Wiele osób marzy o własnym biznesie. Nie zdają one sobie jednak sprawy, że założenie startupu, który zacznie przynosić dochód nie jest rzeczą przesadnie trudną. Przede wszystkim – większość osób posiada jakieś umiejętności, które z pewnością można wykorzystać. W dodatku praca zdalna stała się obecnie, ze względu na okoliczności, bardzo popularna i warto ten fakt wykorzystać. W jakich dziedzinach najchętniej zakładamy startupy?
-
Prace związane z tekstem
-
Obsługa informatyczna
-
Dropshipping
Prace związane z tekstem
Tworzenie i obróbka tekstu cieszy się dużą popularnością. Nawet najprostsze treści, wykorzystywane do pozycjonowania stron są chętnie zamawiane i kupowane przez agencje reklamowe. Oczywiście im bardziej skomplikowany i długi tekst, tym lepszą cenę można za niego otrzymać. Wiele z nich może zawierać błędy, dlatego też dobry korektor i redaktor zawsze może liczyć na propozycję współpracy. Konieczność wejścia na obce rynki, z reguły zachodnie, to doskonała okazja, by założyć firmę zajmującą się tłumaczeniami. Jeżeli jeszcze potrafimy dokonać transkrypcji tekstu, czyli przenieść go ze słuchu na papier, zarówno w wersji oryginalnej, jak i przetłumaczonej na pewno nie będziemy narzekać na brak klientów.
Obsługa informatyczna
Informatyka to dziedzina, w której specjaliści zaliczają się do najbardziej opłacanych współpracowników. Aby założyć startup informatyczny, konieczna jest albo bardzo duża wiedza w danej dziedzinie, albo też należy zainwestować sporo czasu i skończyć odpowiednie kursy. Dziedzin, w których możemy się rozwijać jest wiele – od grafiki internetowej (zarówno 2D jak i 3D) poczynając, na tworzeniu stron internetowych kończąc. Bardzo często wybieranym modelem działalności jest opanowanie jakiegoś języka programowania i tworzenie aplikacji typu gry czy programy użytkowe. W ten sposób można działać samodzielnie lub zostać podwykonawcą jakiejś większej firmy.
Dropshipping
Dropshipping to sposób prowadzenia działalności gospodarczej, polegający na pośredniczeniu w sprzedaży. Dzięki temu dropshipper nie musi posiadać magazynów sprzedawanych towarów, a jedynie umożliwia sprowadzenie je od sprzedawcy (często prowadzącego biznes w Azji) prosto do klienta. Ponieważ osoba zajmująca się dropshippingiem nie musi martwić się o dostępność oferowanych towarów, ich pakowanie i wysyłkę, jest to coraz popularniejszy model sprzedaży. Wymaga oczywiście sporo wysiłku ze strony pośrednika, aby znaleźć klientów, jednak obarczony jest niskim ryzykiem i całkiem przyzwoitymi zyskami. Jeśli jesteście zainteresowani innymi pomysłami na własną działalność, więcej pomysłów ma dla was Mój Startup.
artykuł sponsorowany
Zostaw komentarz