Marketing i Biznes Fintech i kryptowaluty Europejski Bank Inwestycyjny wyemitował obligacje o wartości 100 mln euro na sieci Ethereum

Europejski Bank Inwestycyjny wyemitował obligacje o wartości 100 mln euro na sieci Ethereum

Europejski Bank Inwestycyjny wyemitował nowy typ obligacji o wartości 100 mln euro przy użyciu blockchain w sieci Ethereum. EBI przy projekcie współpracował z Goldman Sachs, Santander i Société Générale. Z tego powodu cena Ethereum ponownie wywindowała w górę.

Europejski Bank Inwestycyjny wyemitował obligacje o wartości 100 mln euro na sieci Ethereum

Fot. Pixabay

Jesteś przedsiębiorczym freakiem i zależy Ci na rozwoju Twojej firmy? Spotkaj setki podobnych rekinów biznesu podczas konferencji Founders Mind

Sprawdź szczegóły!

EBI emituje obligacje na Ethereum

Europejski Bank Inwestycyjny ogłosił pod koniec kwietnia, że rozpocznie emisję obligacji cyfrowych przy użyciu technologii blockchain w sieci Ethereum. EBI dążył do wdrożenia emisji przy współpracy z Goldman Sachs, Santander i Société Générale, a także z Bankiem Francji. Partnerzy emisyjni rozpowszechnili tę informację w mediach społecznościowych, co przyczyniło się do wzrostu zainteresowania Ethereum. Z tego powodu 27 kwietnia 2021 r. Ethereum po raz pierwszy przekroczyło wartość 10 tys. zł. Obecnie jeden Ether wart jest już ponad 15 tys. zł, a wszelkie wskaźniki pokazują, że zainteresowanie Ethereum będzie tylko rosnąć. Czeka nas najprawdopodobniej nowa bańka.

Źródło: Giełda Binance
Wartość Ethereum na 10 maja 2021 r., godz. 15:30.

Europejski Bank Inwestycyjny uważa, że cyfryzacja rynków kapitałowych może przynieść korzyści zarówno dla emitentów, jak i inwestorów. Mowa tutaj m.in. o zmniejszeniu liczby pośredników i kosztów stałych, a także transparentności. Kadra zarządzająca EBI wyraźnie wskazuje na zainteresowanie banku nowym ekosystemem płatniczym. Wykorzystanie technologii blockchain wraz z tokenizacją, ma stać się przełomem w branży inwestycyjnej i finansowej. Do tej pory instytucje i państwowe czy ponadnarodowe podmioty nie były w większości jeszcze szczególnie przekonane do świata kryptowalut.

– Innowacje w EBI wykraczają poza projekty, które do tej pory wspieraliśmy. Jako światowy lider na rynkach zielonych i zrównoważonych obligacji, EBI ma obecnie dobrą pozycję, aby stać się także liderem w zakresie emisji obligacji cyfrowych na blockchain. Te cyfrowe obligacje odegrają ważną rolę w zapewnieniu bankowi szybszego i łatwiejszego dostępu do alternatywnych źródeł finansowania w celu zwiększenia inwestycji w projekty na całym świecie – mówi Mourinho Félix, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Mogą Cię zainteresować

Banki przekonują się do kryptowalut

Europejski Bank Inwestycyjny, to nie jedyny podmiot bankowy, który zainteresował się blockchainem i kryptowalutami – w tym przypadku Ethereum. Jeszcze w marcu 2021 r. Goldman Sachs wprowadził dla swoich klientów produkty oparte na Bitcoinie, w ramach zarządzania majątkiem prywatnym. Po trzech miesiącach bank zaczął również oferować produkty pochodne – również oparte na Bitcoinie. Ma to umożliwić klientom Goldman Sachs na długo i krótkoterminowe spekulacje na akcji cenowej Bitcoina. 

Bitcoina wykorzystywać zaczęły też bank Citi oraz JPMorgan, które oferują swoim klientom aktywne zarządzany fundusz BTC. Eksperci z Citi uważają zresztą, że Bitcoin może stać się preferowanym środkiem płatniczym w międzynarodowym handlu. Przynajmniej na razie Bitcoin chętniej jest jednak wykorzystywany jako forma zabezpieczenia swojego majątku przed inflacją – tzw. cyfrowe złoto.

– Blackrock, największa na świecie firma zarządzająca aktywami, dodała również Bitcoin jako ofertę inwestycyjną w dwóch swoich funduszach. Ponieważ inni główni gracze instytucjonalni wkrótce pójdą w ich ślady, masowa adopcja kryptowalut wydaje się bardziej prawdopodobna niż kiedykolwiek – twierdzi Bartosz Juraszek, założyciel serwisu Coinspector.pl.

Podziel się

Zostaw komentarz

Najnowsze

Powered by: unstudio.pl