Roboty LG na największym lotnisku w Korei Południowej
Na największym lotnisku w Seulu, Incheon International Airport, pojawią się roboty LG. Ich zadaniem będzie ułatwianie życia milionów pasażerów, którzy w ciągu roku znajdą się w tym miejscu.
Roboty pojawiły się podczas targów CES 2017 w Las Vegas. Teraz skierowano je na rynek, a dokładnie mówiąc, na lotnisko w Seulu. Wprowadzono dwa typy robotów. Airport Guide mają przemieszczać się na terenie lotniska, a podróżujący przy ich pomocy uzyskają różne informacje. A drugi typ to Airport Cleaning, czyli urządzenie sprzątające.
Pierwszy typ robotów ma zaprogramowane cztery języki: koreański, angielski, chiński i japoński (tych języków najczęściej używają podróżujący na tym lotnisku), a drugi typ może wykonywać swoje czynności w miejscach publicznych, także tych z dużym natężeniem ludzi.
YouTube zamyka własny edytor filmów, bo i tak go nikt nie używał
YouTube rozstaje się z kolejnymi funkcjami. We wrześniu pozbywa się edytora filmowego oraz pokazu slajdów ze zdjęć.
W oficjalnym komunikacie serwisu podano, że w sieci jest mnóstwo darmowych edytorów filmów, z których można korzystać, dlatego opcja ta zostaje zamknięta. Co ważne, nie dotyczy to udoskonaleń dla filmów. Uploadowane wideo można wyostrzać, rozmywać, filtrować.
Trwają prace nad standardem Bluetooth wspierającym architekturę mesh
Bluetooth może zostać zmodyfikowany i wzbogacony o nowe funkcje. Dzięki nim będzie mógł obsługiwać sieci bazujące na architekturze mesh.
Funkcje te można wdrożyć bez konieczności zmiany lub modyfikacji warstwy sprzętowej bezprzewodowej sieci Bluetooth.
Bazując na architekturze kraty, można znaleźć zastosowanie w środowiskach IoT (Internet rzeczy), w których można odbierać dane bezpośrednio z setek rozproszonych czujników, mierników, bez konieczności stosowania punktów pośrednich. Sprawdzi się to np. w fabrykach lub biurach.
Prace nad nowym standardem prowadzone są cały czas przez Bluetooth SIG, organizację, która wspiera i promuje, a także zatwierdza standardy obecne w tym środowisku sieciowym.
Twórcy zmian bazują w dużej mierze na technologiach stosowanych w sieciach Bluetooth Low Energy (BLE), które charakteryzują się niewielką przepustowością, a ich główną zaletą jest bardzo mały pobór mocy.
Google wprowadza zmiany w dwuetapowej weryfikacji
Google już od dawna oferuje dwuetapową weryfikację dla kont użytkowników, ale pracuje także nad czymś nowym. Wygodniejszy mechanizm jest już powoli wdrażany.
Aktualnie wyglądało to tak, że po wpisaniu hasła, potwierdzało się go 6-cyfrowym kodem. Teraz Google chce to jeszcze bardziej ułatwić.
Wybrani użytkownicy zostaną zaproszeni do testów nowej metody weryfikacji. Zamiast kodu w SMS-ie otrzymają oni powiadomienie w postaci okienka pop-up. To właśnie tam będzie możliwość zatwierdzenia zgody na nowe uwierzytelnienie logowania. Następnym krokiem jest potwierdzenie tożsamości na telefonie.
Rozwiązanie to ma być wygodniejsze, bo nie trzeba wpisywać kodów, ale ma też wady – głównym problemem jest to, że konieczne będzie połączenie z Internetem. Dodatkowo telefony z iOS wymagają, by zainstalować aplikację Google.
Nadchodzi czas pożegnania z aplikacją Paint
Ponad trzy dekady temu Microsoft zaprezentował światu aplikację Paint. Dziś zamierza odesłać ją do lamusa, chociaż (bez paniki!) nie do końca.
Paint ma 32 lata. W kolejnej edycji systemu operacyjnego kultowy program ma zostać usunięty. Co ciekawe, ponoć do dziś Paint służył użytkownikom Windows do tworzenia prostych grafik.
Gdy news ten pojawił się w sieci, internauci masowo zaczęli używać tego programu i wrzucać swoje „dzieła” do Internetu. Tymczasem Microsoft podał do wiadomości, że aplikacja ta będzie nadal dostępna, ale z poziomu sklepu – każdy użytkownik będzie mógł ją pobrać i z niej korzystać. Ufff! Paint zostaje!
Mapy Google z informacjami o natężeniu na wykresach
Google wdraża w aplikacji Mapy na Androida nową funkcję, która informuje o natężeniu ruchu w danym czasie.
Jak to działa? Po wyznaczeniu trasy w mapie, można dotknąć dolnego paska w oknie aplikacji. Pojawiają się tam słupki z informacjami o natężeniu ruchu. Zielony kolor oznacza podróż bez opóźnień, pomarańczowy – że może wydłużyć się czas jazdy.
Funkcja ta jest już wdrażana, ale jeszcze nie wszyscy użytkownicy ją widzą.
Google przesiewa aplikacje ze Sklepu Play przy pomocy algorytmów podobieństwa
Google, chcąc chronić użytkowników Androida przed złośliwymi aplikacjami, chce wyławiać programy, które żądają zbyt wielu uprawnień lub zawierają nieprzyjazny użytkownikowi kod. Firma zamierza przesiewać aplikacje, a robić to chce za pomocą algorytmów podobieństwa i uczenia maszynowego.
Google, w odróżnieniu np. do Apple, ucieka się do automatyzacji procesów. Jest to wydajniejsze i oszczędza czas, ale czasami zdarzają się aplikacje, które „prześlizgują się” przez proces moderacji. Mogą one zawierać m.in. niepożądane reklamy, żądać od użytkownika danych lokalizacyjnych lub zużywać transfer.
Firma zaczęła więc używać analizy grup podobieństwa. Mechanizm polega na tym, że dane aplikacje porównywane są z innymi programami. Jeśli są jakieś niespójności, Google nie przepuszcza takiej aplikacji.
Prasówka IT powstała dzięki:
CONNECTIS_
+48 22 222 5000
office.pl@connectis.pl
Złota 59
00-120 Warszawa
CONNECTIS_ jest spółką technologiczną świadczącą usługi z zakresu outsourcingu specjalistów, zespołów projektowych oraz procesów IT.
CONNECTIS_ łączy wyjątkowe doświadczenie, kompleksową znajomość branży oraz kompetencje specjalistów z klientami, aby pomóc im usprawniać projekty informatyczne i zwiększać wydajność procesów biznesowych.
Współpracujemy na szeroką skalę z liderami branżowymi w całej Europie z sektora m.in. finansowego, IT, konsultingowego, ubezpieczeniowego, energetycznego oraz telekomunikacyjnego. Codziennie wspieramy ich ponad 350 specjalistami w strategicznych projektach informatycznych.
Coders Lab
Łącząc doświadczenie edukacyjne ze znajomością rynku pracy IT, Coders Lab umożliwia szybkie i efektywne zdobycie pożądanych kompetencji związanych z nowymi technologiami. Skupia się się na przekazywaniu praktycznych umiejętności, które w pierwszej kolejności są przydatne u pracodawców.
Wszystkie kursy odbywają się na bazie autorskich materiałów, takich samych niezależnie od miejsca kursu. Dzięki dbałości o jakość kursów oraz uczestnictwie w programie Career Lab, 82% z absolwentów znajduje zatrudnienie w nowym zawodzie w ciągu 3 miesięcy od zakończenia kursu.
Zostaw komentarz