Marketing i Biznes Biznes Wymiana walut w handlu zagranicznym – jak to zrobić mądrze?

Wymiana walut w handlu zagranicznym – jak to zrobić mądrze?

Współpracując z zagranicznymi kontrahentami, trzeba brać pod uwagę wiele rzeczy, o których osoby prowadzące biznes tylko w Polsce nie muszą myśleć. Od różnic kulturowych, przez ewentualne cła i komplikacje podatkowe, do wymiany waluty. Temu ostatniemu przyjrzymy się w tym artykule.

Wymiana walut w handlu zagranicznym – jak to zrobić mądrze?

Chcesz z nami jechać na jeden z wyjazdów dla przedsiębiorców?

Wypełnij formularz i dowiedź się więcej

Jak wymieniać waluty po najlepszym kursie?

Polskie przedsiębiorstwa prowadzące wymianę handlową z zagranicą siłą rzeczy muszą uwzględniać w swoim działaniu ryzyko walutowe. Niektóre nagłe skoki kursów możemy przewidzieć, obserwując zachowanie inwestorów, śledząc doniesienia medialne i decyzje polityków. Przy regularnych transakcjach z kontrahentami większości z nich nie możemy jednak przeczekać lub uprzedzić – przelew musimy wysłać w określonym terminie niezależnie od tego, czy aktualny kurs waluty nam się podoba, czy nie. Niezależnie od rynkowego kursu waluty, możemy jednak powalczyć o obniżenie kosztów wymiany.

Zwykłe przelewy z konta w banku nie są bowiem ani jedyną metodą rozliczania transakcji, ani najkorzystniejszą z nich. Alternatywą dla nich jest korzystanie z internetowych platform do wymiany walut. Na polskim rynku występuje ich sporo, więc przed podjęciem decyzji o wykorzystaniu ich w swoim biznesie, warto dobrze się rozejrzeć.

Jak wybrać najlepszy kantor internetowy dla swojego biznesu?

Pierwsze kryterium to oczywiście cena – tu warto prześledzić, jak wysokie spready narzuca dany kantor internetowy i jak to się ma do tego, co oferuje nasz bank. Na stronie https://internetowykantor.pl/kalkulator-korzysci/ można to łatwo przeliczyć – kalkulator korzyści pokaże, jak wiele można zaoszczędzić na wymianie konkretnej kwoty w InternetowyKantor.pl. W wielu przypadkach jest to różnica aż kilku procent, co przy dużych i regularnych przelewach może znacznie zmniejszyć koszty prowadzenia biznesu.

Drugie kryterium to wygoda. Warto sprawdzić, czy strona internetowa lub aplikacja są intuicyjne, ale też, czy zasady wymiany i wysokość opłat są dla nas jasne oraz, czy dostępny jest najwygodniejszy dla nas sposób płatności np. BLIK lub karta płatnicza. Nie bez znaczenia jest też kwestia automatyzacji, czyli np. możliwość odłożenia przelewu w czasie lub wymiany, dopiero gdy kurs osiągnie pożądany przez nas poziom.

Czy warto korzystać z kantorów internetowych?

Dodatkową zaletą kantorów internetowych jest to, że w wielu z nich nie trzeba mieć konta walutowego, co może przydać się np. wtedy, gdy raz na jakiś czas wysyłamy przelewy do kontrahenta posługującego się mniej popularną walutą, taką jak dolar australijski czy korona czeska. W InternetowyKantor.pl można przeprowadzić wymianę w ponad 20 walutach, których kursy można sprawdzić na stronie https://internetowykantor.pl/kursy-walut/.

Warto też pamiętać, że takie platformy jak InternetowyKantor.pl tworzą dedykowane rozwiązania dla biznesu i w przypadku dużych, regularnych wymian można otrzymać dodatkowe zniżki i korzyści. Wymieniony kantor dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo transakcji, co może potwierdzić m.in. licencja KNF na świadczenie usług płatniczych, którą posiada operator tej platformy. Dużym argumentem dla biznesu może być też sprawna obsługa klienta, za którą InternetowyKantor.pl w 2020 roku został uhonorowany tytułem Gwiazdy Jakości Obsługi.

Materiały Partnera

 

Podziel się

Zostaw komentarz

Najnowsze

Powered by: unstudio.pl