Witryny zapłacą użytkownikom za ich przeglądanie?
Media społecznościowe funkcjonują dzięki zasysaniu czasu jaki spędzają na nich użytkownicy i przerabianiu go na wiedzę o tych użytkownikach, która potem sprzedawana jest marketingowcom. Były CEO Mozilli, Brendan Eich, wpadł na pomysł płacenia za pomocą kryptowaluty osobom, które są wiernymi czytelnikami serwisów. Jego zdaniem doprowadzi to do zwiększenia szacunku wobec czasu jacy użytkownicy poświęcają na lekturę treści dostarczanych przez witryny.
Nowopowstała platforma nazywa się Mytime i zamienia czas spędzony przez użytkowników na danej stronie w walutę Basic Attention Token (BAT). BAT wpływa na konto danej osoby, która może wydać ją w sposób jaki się jej podoba lub zamienić ją na inne waluty. Nie wiadomo na razie czy pomysł się przyjmie, ale zawsze warto jest dać szansę ciekawym konceptom.
Autonomiczny autobus spowodował wypadek w Las Vegas
Od dobrych kilku lat testowana jest technologia umożliwiająca samodzielne poruszanie się pojazdów po drogach. Niestety ostatni test zakończył się niepowodzeniem. Autonomiczny autobus wyprodukowany przez firmę Navya uczestniczył w wypadku drogowym, który miał miejsce mniej niż godzinę po rozpoczęciu przez niego swojej testowej trasy.
Technicznie rzecz biorąc wypadek został spowodowany przez kierowcę ciężarówki, który niespodziewanie zaczął się cofać przed autonomicznym autobusem. Cały incydent zakończył się tylko na porysowaniu pojazdów, a żaden z pasażerów nie ucierpiał. Jednak w praktyce, nawet ta niezawiniona stłuczka może doprowadzić do nadwątlenia reputacji samojezdnych pojazdów.
Problemem jest też to, że autobus nie próbował zejść z drogi nadjeżdżającej ciężarówce. Wykrywszy zbliżający się w jego stronę pojazd, zatrzymał się i nie próbował wrzucić wstecznego. Dziwnym jest, że inżynierowie projektujący busa nie pomyśleli, że warto nauczyć go unikania poruszających się kursem kolizyjnym w jego stronę pojazdów. Autonomiczne samochody w przyszłości pozwolą na znacznie zmniejszenie liczby wypadków na drogach, ale incydent w Las Vegas pokazał, że jeszcze trochę czasu upłynie zanim będziemy żyć w świecie bez kierowców.
Pigułka przeciw schizofrenii. Sama sprawdzi czy została połknięta!
FDA właśnie zaakceptowała jako bezpieczną do użytku pigułkę, która może rozwiązać problem osób chorych na schizofrenię unikających przyjmowania leków. W lekarstwie znajdują się wbudowane sensory, które są w stanie rozpoznać, czy pigułka została połknięta czy nie. Informacja ta zostaje przesłana do smartfona pacjenta, skąd może zostać wysłana do lekarza prowadzącego.
Stojąca za wynalazkiem firma Abilify MyCite ostrzega, że detekcja wchłonięcia tabletki może zająć do dwóch godzin więc nie powinno się z niej korzystać w nagłych, zagrażających życiu wypadkach lub do śledzenia w czasie rzeczywistym czy pacjent przyjął lek o odpowiedniej porze.
Sensor aktywuje się po wejściu w kontakt z płynami trawiennymi.
Nieuznawane przez społeczność międzynarodową afrykańskie państwo wprowadza innowację w głosowaniu.
Somaliland jest nieuznawanym przez społeczność międzynarodową państwem, które na początku lat dziewięćdziesiątych odłączyło się od Somalii. Od tego czasu funkcjonuje samodzielnie. W tym roku państwo postanowiło wprowadzić system rozpoznawania wyborców oparty o analizę siatkówki oka.
W wyborach, które odbyły się w 2008 roku doszło do wielu nadużyć, takich jak pojawienie się poszczególnych wyborców w rejestrach kilkukrotnie, co umożliwiło im oddanie więcej niż jednego głosu. Mogło to zaważyć na wynikach wyborów prezydenckich, co doprowadziło do utraty zaufania społeczności międzynarodowej do tego młodego państwa walczącego o uznanie niepodległości.
Brak wiary w bezstronność organów odpowiedzialnych za przeprowadzenie wyborów prowadzi do podważania ich wyników oraz dalszej eskalacji przemocy w wielu państwach położonych na kontynencie afrykańskim.
Somaliland skorzystał z pomocy Uniwersytetu Notre Dame, dzięki czemu państwo miało zapewnione wsparcie eksperckie pozwalające na skorzystanie z możliwości jakie oferuje nowa technologia.
Wybory odbyły się w poniedziałek, ale wyniki poznamy dopiero w piątek. Ponad 700 tysięcy osób oddało głos podczas tegorocznych wyborów prezydenckich. Ich zwycięzca reprezentować będzie kraj przez następne pięć lat. Władze kraju liczą na to, że spokojny przebieg głosowania skłoni opinię międzynarodową do uznania państwowości Somalilandu.
Artykuł powstał dzięki:
Coders Lab
Łącząc doświadczenie edukacyjne ze znajomością rynku pracy IT, Coders Lab umożliwia szybkie i efektywne zdobycie pożądanych kompetencji związanych z nowymi technologiami. Skupia się się na przekazywaniu praktycznych umiejętności, które w pierwszej kolejności są przydatne u pracodawców.
Wszystkie kursy odbywają się na bazie autorskich materiałów, takich samych niezależnie od miejsca kursu. Dzięki dbałości o jakość kursów oraz uczestnictwie w programie Career Lab, 82% z absolwentów znajduje zatrudnienie w nowym zawodzie w ciągu 3 miesięcy od zakończenia kursu.
Zostaw komentarz