Samsung opracował baterię, która pięciokrotnie zwiększa szybkość ładowania telefonów
Nowa bateria zbudowana jest w oparciu o grafen i posiada niemalże dwukrotnie wyższą pojemność niż mają tradycyjne baterie. Elektryczność może poruszać się przez grafen 140 raz szybciej niż przez krzem, dzięki czemu materiał ten doskonale nadaje się do wykorzystania podczas budowy baterii. Co więcej, nowy wynalazek Samsunga ładować się będzie tylko 12 minut, co jest pięciokrotnie lepszym wynikiem od najszybciej ładujących się obecnie dostępnych na rynku baterii. Grafenowe baterie mogą z powodzeniem być wykorzystywane w silnikach aut elektrycznych ponieważ potrafią wytrzymać temperaturę ponad 60 stopni Celsiusza. Samsung Advanced Institute of Technology, które jest odpowiedzialne za opracowanie nowej technologii opublikował wyniki swoich badań w Nature Communications. Przyjęcie odkrycia przez czasopismo naukowe podkreśla wagę odkrycia i daje nadzieję, że rzeczywiście niedługo zobaczymy nowe baterie w naszych telefonach.
Nowa technologia zapobiegnie uszkadzaniu mostów przez wilgotność
Korozja spowodowana przez dużą wilgotność powietrza zagraża stalowym kablom podtrzymującym mosty wiszące.
Władze opiekujące się łączącym Delaware oraz New Jersey mostem Delaware Memorial Bridge postanowiły zapobiec grożącym mu korozji i zamontowały wart 35 milionów dolarów system przeciwdziałający wilgotnieniu kabli. Inwestycja ma przedłużyć czas istnienia mostu i w przeciągu wielu lat ostatecznie doprowadzi do dużych oszczędności dla władz stanowych.
Przy podstawach mostu zostaną wybudowane specjalne pomieszczenia sterujące nowym systemem. Kable podtrzymujące konstrukcję zostaną owinięte hermetycznym materiałem. Przez powstałą w ten sposób przestrzeń puszczane będzie suche powietrze.
Nowa technologia zostanie w pełni zainstalowana na wiosnę 2018 roku. Jeżeli systemowi uda się zmniejszyć poziom wilgotności powietrza wokół kabli do 30% to korozja mostu zostanie zatrzymana. Gdyby kable zostały skorodowane, to trzeba byłoby zbudować nowy most, którego koszt wynosiłby pomiędzy 800 milionów, a 1,2 miliarda dolarów. Nic więc dziwnego, że władze stanowe widzą w systemie szansę na duże oszczędności.
Delaware Memorial Bridge został otwarty w 1951 roku i rocznie obsługuje 70 milionów pojazdów. Istnieje tylko 25 mostów wiszących na świecie, które korzystają z technologii zapobiegającej korozji.
Od teraz policja będzie mogła zbierać odciski palców z naboi i materiałów wybuchowych
Jeszcze do niedawna niemożliwe było zbieranie odcisków palców z materiałów, które poddane były wysokim temperaturom. Dotyczyło to niestety naboi i materiałów wybuchowych co uniemożliwiało policji skorzystanie z narzędzi zbrodni wykorzystywanych przez przestępców w celach ich identyfikacji. Brytyjskie ministerstwo obrony zamierza wkrótce oficjalnie zaprezentować nową technologię stworzoną przez Uniwersytet Loughborough oraz agencje rządowe.
Nowa metoda dzięki zastosowaniu odpowiednich związków chemicznych znacznie zwiększa częstotliwość pobierania odcisków palców z przedmiotów poddanych wysokim temperaturom. Nie jest jeszcze doskonała, ale mimo tego jej zastosowanie utrudni przestępcom unikanie wymiaru sprawiedliwości.
Firmy zajmujące się technologią są tylko drugie jeżeli idzie o prędkość adaptacji zmian technologicznych
Firma konsultingowa Korn Ferry opracowała raport, w którym na podstawie danych pochodzących z 362 przedsiębiorstw oceniła ich szybkość w adoptowaniu nowych technologi. Okazało się, że najlepsze w tym są firmy finansowe. Dopiero na drugiem miejscu znalazły się biznesy działające w sektorze nowych technologi.
Dlaczego to właśnie firmy finansowe są najszybsze w przystosowywaniu się do zmian? Jednym z proponowanych wyjaśnień jest to, że sprawna ochrona kont i danych osobowych klientów wymaga ciągłego korzystania z najnowszych rozwiązań pozwalających pozostać o krok przed przestępcami. Biznesy z tego sektora posiadają duże zasoby finansowe, więc mogą pozwolić sobie na wydatki ponoszone na nowe technologie.
Firmy finansowe przechodzą ostatnio duże zmiany związane z łączeniem usług online i offline, co także przyczyniło się do ich wysokiej pozycji w rankingu. Poza tym wiele firm z branży technologicznej ma już swoje lata, kiedyś były pionierami, ale teraz potrzebują zmian strukturalnych, jeżeli chcą zachować swoje wiodące pozycje.
Następne miejsca w rankingu zostały zajęte przez firmy zajmujące się zdrowiem. Czwarte miejsce przypadło przemysłowi, a piąte handlowi.
Artykuł powstał dzięki:
Coders Lab
Łącząc doświadczenie edukacyjne ze znajomością rynku pracy IT, Coders Lab umożliwia szybkie i efektywne zdobycie pożądanych kompetencji związanych z nowymi technologiami. Skupia się się na przekazywaniu praktycznych umiejętności, które w pierwszej kolejności są przydatne u pracodawców.
Wszystkie kursy odbywają się na bazie autorskich materiałów, takich samych niezależnie od miejsca kursu. Dzięki dbałości o jakość kursów oraz uczestnictwie w programie Career Lab, 82% z absolwentów znajduje zatrudnienie w nowym zawodzie w ciągu 3 miesięcy od zakończenia kursu.
Zostaw komentarz