Nowa technologia sprawi, że badanie jakości pożywienia stanie się prostsze
Jedna trzecia światowego jedzenia marnuje się. Na szczęście powstaje technologia, która umożliwi zmniejszenie tego odsetka. Indyjska firma Visual Impact stworzyła urządzenie, które za pomocą obrazu sprawdzi czy dany produkt spożywczy rzeczywiście spełnia wymagane standardy. Zdaniem CEO firmy, Abi Ramanana, jednym z powodów przez, który dochodzi do marnotrawstwa pożywienia jest to, że kontrola jakości zajmuje dużo czasu i wymaga badań laboratoryjnych.
Dzięki nowej technologii, produkty spożywcze będą badane za pomocą zdjęć, a rezultaty stanął się dostępne od zaraz. Wykorzystywania jest tu spektroskopia, która umożliwia badane zawartości chemicznej przy pomocy widma światła. Impact Vision wykryje także jeżeli w jedzeniu będą znajdowały się niechciane elementy, takie jak np. plastik.
Abi Ramanan liczy na to, że dzięki jego wynalazkowi sieci porzucą nieefektywne metody kontroli jakości jedzenia, jak patrzenie na wygląd, i zaczną wykorzystywać nową technologię, która zmniejszy skalę marnotrawstwa.
Powstało paliwo, które zredukuje emisję gazów cieplarnianych o 80%?
Brytyjska firma CGON twierdzi, że stworzyła paliwo, które zmniejszy emisję gazów cieplarnianych o 80% i jednocześnie będzie tańsze o 20% w porównaniu do zwykłego paliwa. Pracę nad odkryciem miały zająć 8 lat, a twierdzenia firmy miały zostać zweryfikowane przez niezależny ośrodek Emission Analitics.
CGON podaje, że nowa technologia działa w oparciu o wodór, który mieszając się z paliwem, spala się tworząc energię. W wyniku reakcji powstaje niewiele szkodliwych związków, co przekłada się na efektywność paliwa i redukcję kosztów.
Simon Johnon, CEO firmy, zwraca także uwagę na to, że dzięki redukcji spalin życie w dużych miastach będzie zdrowsze i lepsze. Zanieczyszczenia powietrza są obecnie jednym z największych czynników powodujących choroby i śmierć na świecie.
Żeby zainstalować nową technologię trzeba kupić specjalnie pudełko, które generuje wodór i, które trzeba ładować za pomocą elektrolitów. Produkt nazywa się ezero1 i ma kosztować ponad 450 funtów.
W wypadku technologi, które obiecują tak przełomowe rezultaty jak ezero1 należy podchodzić ze sceptycyzmem. Na szczęście po tym jak produkt wejdzie na rynek dowiemy się, czy obietnice jego producentów mają pokrycie w rzeczywistości. Najprawdopodobniej nie, ale jeżeli jednak jakimś cudem okaże się, że wynalazek CGON działa, to możemy mieć przełom w walce z globalnym ociepleniem.
Popularne aplikacje zostają usunięte ze sklepu Apple
Apple banuje w swoim sklepie najpopularniejsze aplikacje powstałe w Iranie. Ruch ten ma na celu uczynienie oferty giganta zgodnej z amerykańskim prawem, które nakazuje embargo na produkty z tego bliskowschodniego kraju.
Ban spotkał się z silnym odzewem w Iranie, zwłaszcza na mediach społecznościowych. W kraju istnieje 40 milionów smartfonów, z czego 6 korzysta z systemu Apple. 4,5 tysiąca irańskich Internautów podpisało się pod petycją namawiającą korporację do wycofania się ze swojej decyzji. Część z nich grozi, że przesiądzie się na Androida, który zbanował, tylko te aplikacje, które zawierają mikropłatności.
Microsoft zaprzestaje sprzedaży Xboxa One w USA i UK
Konsola ta weszła na rynek w 2013 roku i była sprzedawana aż do niedawna. Konsumenci, którzy chcą wejść w posiadanie konsoli Xbox są zmuszeni, do zakupu nowszej wersji, takiej jak Xbox One S lub Xbox One X, która wchodzi na rynek w listopadzie.
Nowa technologia zabija stare firmy
Credit Suisse przygotowało analizę, która badała długość czasu życia firm znajdujących się w gronie najlepszych 500 przedsiębiorstw na świecie. W latach 50-tych przeciętna firma w tej grupie istniała już od 60 lat, obecnie przeciętna firma liczy mniej niż 20 lat życia.
Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są przejęcia, których natężenie nastąpiło od lat 80-tych, ale analitycy uważają, że największy wpływ na ten stan rzeczy mają zmiany technologiczne, które wybijają nowe firmy na szczyt. Największą z nich jest automatyzacja.
Credit Suisse wybrała kilka firm, które uważa za najbardziej odporne na zmiany technologiczne. Mają one przetrwać zachodzące obecnie ekonomiczne procesy. Są nimi, Boeing, Allianz, STM microeletronics oraz SAP.
Analitycy uważają, że zmiany doprowadzą do dalszego pogłębiania się nierówności społecznych.
Armia amerykańska testuje nową technologię do wykrywania ran
Kiio jest aplikacją opracowaną przez startup, która bada czy dana osoba nie posiada problemów z mięśniami. Amerykańska armia zobaczyła potencjał tkwiący w tej technologii i zainwestowała ponad milion dolarów w testy mające sprawdzić przydatność aplikacji. Trwające 3 lata badanie na grupce ponad 300 mężczyzn ma być prowadzone przez uniwersytet UW Madison oraz poddanie analizie przez Miami Miller School of Medicine.
Duża część problemów z mięśniami, które doskwierają żołnierzom nie wiąże się wcale z ranami, a z nadmiernym wysiłkiem, który z czasem doprowadza do ich uszkodzenia. Aplikacja ma wykrywać problemy zanim się pojawią i proponować żołnierzom odpowiednie ćwiczenia zapobiegajcie kontuzjom.
Prasówka IT powstała dzięki:
CONNECTIS_
+48 22 222 5000
office.pl@connectis.pl
Złota 59
00-120 Warszawa
CONNECTIS_ jest spółką technologiczną świadczącą usługi z zakresu outsourcingu specjalistów, zespołów projektowych oraz procesów IT.
CONNECTIS_ łączy wyjątkowe doświadczenie, kompleksową znajomość branży oraz kompetencje specjalistów z klientami, aby pomóc im usprawniać projekty informatyczne i zwiększać wydajność procesów biznesowych.
Współpracujemy na szeroką skalę z liderami branżowymi w całej Europie z sektora m.in. finansowego, IT, konsultingowego, ubezpieczeniowego, energetycznego oraz telekomunikacyjnego. Codziennie wspieramy ich ponad 350 specjalistami w strategicznych projektach informatycznych.
Coders Lab
Łącząc doświadczenie edukacyjne ze znajomością rynku pracy IT, Coders Lab umożliwia szybkie i efektywne zdobycie pożądanych kompetencji związanych z nowymi technologiami. Skupia się się na przekazywaniu praktycznych umiejętności, które w pierwszej kolejności są przydatne u pracodawców.
Wszystkie kursy odbywają się na bazie autorskich materiałów, takich samych niezależnie od miejsca kursu. Dzięki dbałości o jakość kursów oraz uczestnictwie w programie Career Lab, 82% z absolwentów znajduje zatrudnienie w nowym zawodzie w ciągu 3 miesięcy od zakończenia kursu.
Zostaw komentarz